Instagram büyük bir profil düzenleme yeniliği üzerinde çalışıyor - Pub Medya
Instagram büyük bir profil düzenleme yeniliği üzerinde çalışıyor - Pub Medya
16101
post-template-default,single,single-post,postid-16101,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Instagram büyük bir profil düzenleme yeniliği üzerinde çalışıyor

Instagram büyük bir profil düzenleme yeniliği üzerinde çalışıyor

Instagram, kullanıcıların profillerindeki fotoğrafların sıralarını yeniden düzenlemelerine ve daha önce yayınladıkları resimleri istedikleri şekilde biçimlendirmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor. Profil ayalarındaki yeni ‘’Grid Düzenleme’’ seçeneğine ulaşabilecek ve her birinin ne zaman yayınlandığının önemi olmadan, profilinizdeki galerinizi istediğiniz gibi yeniden düzenlemenize olanak tanınacak. Instagram yetkilisi Adam Mosseri kısa süre önce profiller için olası bir ‘sabitlenmiş gönderi’ seçeneğinden bahsetmişti. Bu da kullanıcıların profillerinde sergilemek istedikleri belirli gönderileri seçmelerini sağlayacak.

Instagram, kullanıcıların istekleriyle aynı doğrultuda profil seçeneklerini denemeye giderek daha istekli görünüyor. Son dönemde büyük ve küçük markaların, imajlarını sosyal medya, özellikle Instagram üzerinden yürütmesinin bunun büyük nedenlerinden biri olduğu düşünülüyor. Mosseri ayrıca, mesajlaşma ve video içeriklerin Instagram’ın en öndeki odak noktaları olmaya devam edeceğini belirtti. Instagram bu düsturunu sürdürürken, ana sayfadan çok video içerikleri ön plana çıkarmaya devam edecek.

Profilinizi yeniden düzenlenleyebilmek, bu sürecin bir parçası gibi gözüküyor. Instagram videoya daha fazla önem verdikçe, farklı ve yeni özelliklerle bu süreci desteklemeye devam edecek. Bu özelliğin denemesi sonucunda Instagrama kalıcı olarak entegre edilip edilmeyeceği belli olmasa da, bir çok kullanıcının (Biz dahil.) severek kullanacağı ve işine yarayacağı bir fonksiyon olacağı kesin.