TikTok Z Kuşağının Güvenini Kazanıyor - Pub Medya
TikTok Z Kuşağının Güvenini Kazanıyor - Pub Medya
16211
post-template-default,single,single-post,postid-16211,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

TikTok Z Kuşağının Güvenini Kazanıyor

TikTok ve Z Kuşağı

TikTok Z Kuşağının Güvenini Kazanıyor

TikTok eğlence için önemli bir platform haline gelirken, öte yandan her gün giderek daha fazla insanın ürünler ve trendler hakkında bilgi edinmek ve keşfetmek için yöneldiği bir uygulama haline gelmeye başladı.

Hedef pazara bağlı olarak, bazı işletmeler için TikTok artık daha ilgi çeken bir platform olabilir ve bu nedenle de markanızın bu genişleyen TikTok alanında bir varlığı olup olmaması gereğini tekrar düşünmelisiniz.

TikTok da gelecek yılın başından itibaren ABD’den çıkmış olsa da ve çeşitli ülkelerle ilgili halen TikTokla ilgili bu  tarz söylentilerin varlığı bulunuyor olsa da çeşitli yasal zorluklar nedeniyle bu sonuçlar henüz belirlenmedi.

O zamana kadar Adobe’nin bu görüşleri kitleniz için sizin de ilginizi çekebilir. Adobe, TikTok’un ürün keşfi için nasıl kullanıldığına dair daha fazla bilgi edinmek amacıyla 808 tüketicinin yanı sıra 251 işletme sahibiyle bir anket yaptı.

Potansiyel olarak değerli bazı notlar ise şu şekilde.

TikTok kullanıcılarını %64 oranında Z Jenerasyonu oluşturuyor ve Tüm TikTok kullanıcıları arasında %41’lik bir oran TikTok’u arama motoru olarak da kullandığını belirtiyor. Bu ankette daha da ilginç olan ise her 10 Gen Z’den 1’inin  TikTok arama motoruna Google’dan daha çok güvendiğini belirtmesi. TikTok üzerinden en çok yapılan aramalar ise sırasıyla yeni tarifler, müzikler ve kendin yap konseptli içerikler,  moda önerileri,  egzersiz rutinleri, güzellik tavsiyeleri, ürün önerileri ve yeni ürün ve servis tavsiyelerinden oluşuyor.

adobe tiktok raporu