INSTAGRAM, DOĞUM GÜNÜ PROFİL EFEKTİNİ TEST EDİYOR! - Pub Medya
INSTAGRAM, DOĞUM GÜNÜ PROFİL EFEKTİNİ TEST EDİYOR! - Pub Medya
16156
post-template-default,single,single-post,postid-16156,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

INSTAGRAM, DOĞUM GÜNÜ PROFİL EFEKTİNİ TEST EDİYOR!

INSTAGRAM, DOĞUM GÜNÜ PROFİL EFEKTİNİ TEST EDİYOR!

Instagram, kullanıcılarının doğum günlerini kutlamalarına yardımcı olmak için, gün boyunca profillerinde görünecek özel bir doğum günü fotoğrafı efekti üzerine çalışıyor.

Instagram kullanıcıları bu yeni efekt sayesinde, profil fotoğraflarına bir doğum günü efekti ekleyebilecek ve bu sayede doğum günlerini takipçilerine de hatırlatmış olacaklar. Facebook, bu hatırlatmayı diğer kullanıcılara bildirim göndererek yaparken, Instagram da aynı işlemi yeni geliştirdiği efekt sayesinde yapmayı planlıyor.

Meta, Facebook’un genç kullanıcılar arasında popülerliğinin azaldığının farkında. Bu nedenle işlevselliği başka bir uygulamada sürdürmeye çalışıyor, aynı zamanda daha fazla etkileşim almak ve uygulamayı daha eğlenceli hale getirmek için bu efekti geliştirmeye çalışıyor olabilir.