Instagram E-Ticareti Yeni Bir Noktaya Taşıyor - Pub Medya
Instagram E-Ticareti Yeni Bir Noktaya Taşıyor - Pub Medya
15847
post-template-default,single,single-post,postid-15847,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Instagram E-Ticareti Yeni Bir Noktaya Taşıyor

Instagram E-Ticareti Yeni Bir Noktaya Taşıyor

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, kullanıcıların kendi app’i üzerinden daha kolay ürün satın almasını sağlayacak yeni bir özellik tanıttı.

Kullanıcılar sevdikleri ürünleri satın almak istediklerinde artık uygulamadan çıkmalarına gerek kalmazken, alışverişlerini Instagram üzerinden tamamlayabilecekler. Beğendiniz ürünün üzerine geldiğinizde çıkacak “Instagram üzerinden satın al” seçeneği sayesinde, renk, beden vb. tercihleri belirleyecek daha sonrasında kredi kartı ve adres bilgilerinizi girerek alışverişinizi tamamlayacaksınız.

İlk alışveriş sonrasında bilgileriniz Instagram üzerinde kaydedilirken daha sonraki alışverişlerinizde tekrar adres ve kredi kartı bilgisi girmek zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca, Instagram size satın aldığınız ürünün kargosu hakkında sürekli bilgiler verecek bu sayede kargonuzu çok daha kolay bir şekilde takip edebileceksiniz.

Kredi kartı bilgileriniz, Instagram tarafından korunurken, satıcılar sadece isim – soy isim ve adres bilgilerine sahip olacaklar. Kredi kartı bilgilerinin bu şekilde korunmasının avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğu konusu ise tartışmalı.

Şu an için sadece ABD’de bazı şirketler için bu yeni özellik test edilirken, Zara, Adidas, Nike gibi birçok global markanın resmi Instagram sayfalarına bu özelliği eklemeye hazırlandıkları bilgisi veriliyor.

E-ticaretin sosyal medya platformları üzerine tam entegrasyonu hem markalar hem de kullanıcılar için yararlı olurken, Instagram’ın da satılan ürünler üzerinden alacağı komisyon şirketin gelecek karlılığını olumlu yönde etkileyecektir. Son iki yıldır özelikle e-ticarete entegrasyon konusunda önemli adımlar atan Instagram, bu son hamle ile e-ticaret sektörü üzerinde ciddi bir etki yaratacaktır.

Aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçen başarılı sosyal medya platformu, Facebook tarafından Nisan 2012’de 1 milyar dolara satın alınmıştı. Son olarak, Instagram’ın piyasa değerinin 100 milyar dolara yakın olduğunu belirtelim.

Facebook, kötü bir yatırım yapmamış gibi 🙂