Instagram, Kaydırmalı Gönderilerde Tek Fotoğraf Silme Özelliği Getiriyor - Pub Medya
Instagram, Kaydırmalı Gönderilerde Tek Fotoğraf Silme Özelliği Getiriyor - Pub Medya
16095
post-template-default,single,single-post,postid-16095,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Instagram, Kaydırmalı Gönderilerde Tek Fotoğraf Silme Özelliği Getiriyor

Instagram, Kaydırmalı Gönderilerde Tek Fotoğraf Silme Özelliği Getiriyor

Instagram’ın en popüler paylaşım formatlarından biri kaydırmalı gönderiler. Özellikle son dönemde kaydırmalı gönderiler, tekli fotoğraf ve video gönderilerinden daha fazla etkileşim alıyor. Tek bir gönderi içerisinde birden fazla görsel ve video ile bahsettiğiniz konuyu pekiştirebilmenin yanı sıra, ilgi çekici paylaşımların da bir arada bulunması kullanıcıları da cezbediyor.

Yüklediğiniz kaydırmalı gönderilerde bir hata olduğunu paylaştıktan sonra fark ettiğiniz kesin olmuştur. Ya da bazı paylaşımlarınızda tüm gönderiyi silmeden içinden yalnızca bir fotoğrafı ya da videoyu kaldırmak istediğiniz zamanlar. Şimdiye kadar tüm gönderiyi silerek düzeltebildiğiniz bu durumlara artık yeni bir çözüm var. Yüklediğiniz kaydırmalı gönderilerde, kaldırmak istediğiniz fotoğrafın ya da videonun üzerindeki üç nokta menüsündeki ‘’düzenle’’ kısmına girip, çöp kutusu ikonuna dokunduğunuzda, istediğiniz fotoğraf ya da videoyu kaldırabileceksiniz.

Bu güncellemenin yanı sıra, ‘’Sallayarak Şikayet’’ özelliği de Instagram’a geldiği de duyuruldu. Rahatsız olduğunuz ya da başkalarını rahatsız edebileceğini düşündüğünüz bir gönderiyi şikayet etmek istediğinizde ve uygulamada rastladığınız bir hatayı raporlamak istediğinizde tek yapmanız gereken telefonunuzu sallamak olacak. Telefonunuzu salladığınızda, uygulama sizi şikayet/rapor sayfasına yönlendirecek.

Kaydırmalı postta tek görsel silme özelliği şu anda yalnızca iOS’da mevcut fakat Android cihazlara da yakında geleceği söyleniyor. Sallayarak Şikayet özelliği ise şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletlerindeki kullanıcılara sunulmuş durumda.