Instagram, Küçük İşletmeler İçin Bir Kılavuz Yayınladı - Pub Medya
Instagram, Küçük İşletmeler İçin Bir Kılavuz Yayınladı - Pub Medya
16112
post-template-default,single,single-post,postid-16112,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Instagram, Küçük İşletmeler İçin Bir Kılavuz Yayınladı

Instagram, Küçük İşletmeler İçin Bir Kılavuz Yayınladı

Küçük işletmeler, reklam ve ürün satışı için son dönemlerde Instagram‘ı öncelikli olarak kullanıyor. Instagram da bu kullanıcıların işlerini büyütmeleri ve başarılı olabilmeleri için pazarlama ipuçları bulunan bir kılavuz yayınladı.

Birbirinden başarılı iş insanlarının yardımıyla hazırlanan bu kılavuz, Instagram’da markanızı ön plana çıkarmak için kullanılabilecek fonksiyonlar ve ipuçlarına yer veriyor.

Bu kılavuzdaki ipuçları, 3 ana başlıktan oluşuyor. İlk başlık, ‘’Görünürlük Kazanma ve Topluluk Oluşturma’’ hakkında beş ipucuna yer veriyor.

Bu başlık altında, kullanıcıların %44’ünün yerel ve küçük işletmeleri en çok Instagram üzerinden keşfettiklerine dikkat çekilirken, markanızın hesabını da profesyonel hesap olarak kullanmanızın önemi ön plana çıkarılıyor. Profesyonel panodan istatistiklerinizi takip ederek; hangi tarihte, hangi saatte, hangi paylaşımlarınızın daha çok ilgi çektiğini ve takipçi kazandırdığını görebileceğiniz ve bu pano üzerinden reklamlarınızı da düzenleyebileceğiniz anlatılıyor. Bunun yanında, hashtag kullanımı ve müşterilerden gelen yorumların önemine de değiniliyor.

İkinci başlık ‘’Bir Sonraki Müşterinizi Kazanın’’ temasını işliyor. Ürünlerinizin tanıtımı, müşteri memnuniyetinin öne çıkarılması ve kullanıcıların dikkatini ürününüze çekmek üzerine ipuçları kılavuzun bu kısmında bulunuyor.

Üçüncü başlık ise ‘’Müşterilerinizi Heyecanlandırın ve Satışlarınızı Artırın!’’.

Marka-Müşteri ilişkilerinin ilerlemesi ve güven duygusu yaratmak için yapılması gerekenleri aktaran bu bölüm, Instagram DM üzerinden iletişimin nasıl olması gerektiği, otomatik cevapların önemi, mesajlaşmaya yönlendiren reklamlar, sesli mesajlar ve belge iletimi hakkında bilgi verirken ‘’Instagram Shopping’’ kullanmayı da teşvik ediyor.

Instagram’ın temel fonksiyonlarını yeniden göz önüne getiren bu kılavuz, aslında bilinmeyen şeyleri anlatmıyor. Fakat bu bilgilerin bir arada bulunması ve başarılı kişiler tarafından işe yarar olduğunun onaylanması, bu kılavuzun dijital pazarlama konusunda tecrübesiz kişiler için olumlu bir döküman olmasını sağlıyor.

Küçük işletmeler için ipuçları olan bu kılavuza, buradan ulaşabilirsiniz.