Instagram, Reels için bir dizi güncelleme üzerinde çalışıyor - Pub Medya
Instagram, Reels için bir dizi güncelleme üzerinde çalışıyor - Pub Medya
16104
post-template-default,single,single-post,postid-16104,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Instagram, Reels için bir dizi güncelleme üzerinde çalışıyor

Instagram, Reels için bir dizi güncelleme üzerinde çalışıyor

TikTok’un yükselişiyle kullanıcılarını diğer platformlara kaçırmak istemeyen Instagram, Reels üzerine yoğun çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmaların son örneklerinden biri de Reels içeriklerinin daha kolay yüklenebilmesi, bu sayede içeriklerin daha da artmasını sağlamak için, Öne Çıkanlardaki ve Hikayelerdeki videoların tek tuşla Reels olarak yüklenebilmesine olanak sağlıyor.

Şimdilik deneme sürecinde olan bu özelliği, kullanıcıların yalnızca bir kısmı kullanabiliyor. Tek bir butonla Instagram hikayenizi Reels’a çevirmenizi sağlayan bu özellik, ayrıca bu videonuza müzik de ekleyebilmenize imkan sağlıyor. Bu sayede hem son kullanıcı daha çok Reels içeriğiyle etkileşimde bulunabilecek, hem Instagram Reels kısmında istediği aktiviteyi sağlayabilecek hem de diğer platformlardaki içerik üreticileri bu kolaylık sayesinde Instagrama da ağırlık verebilecek.

Geçtiğimiz aylarda da Instagram CEO’su Mosseri, video içeriği, özellikle de Reels’a büyük bir önem verdiklerini belirtmişti. Bu verilen önemin meyvelerini de topladıkları ortada çünkü, son dönemdeki istatistiklerde, platformun en çok etkileşim alan kısmının Reels olduğu ortaya çıkıyor.

Hem Instagram hem de YouTube Shorts’a yapılan yenilikler, ilgiyi hala TikTok üzerinden alamadı fakat, içerik üreticilerinin para kazanma yöntemlerinin geliştirilmesi ve bu içerik üreticilerine verilecek destekler, hangi platformu seçeceklerinin en büyük etmeni. İçerik üreticilerinin, hayran kitleleriyle birlikte Instagram Reels’a geçiş yapmalarının da bu plana çok büyük bir etki edeceği aşikar. Eğer bu konudaki çalışmalar da aynı hızda devam ederse, TikTok’u da Vine gibi sosyal medya mezarlığında görme ihtimalimiz var gibi görünüyor.