Kullanıcı Akışlarında, Yapay Zeka Tarafından Önerilen İçerik Miktarı İkiye Katlanacak - Pub Medya
Kullanıcı Akışlarında, Yapay Zeka Tarafından Önerilen İçerik Miktarı İkiye Katlanacak - Pub Medya
16122
post-template-default,single,single-post,postid-16122,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Kullanıcı Akışlarında, Yapay Zeka Tarafından Önerilen İçerik Miktarı İkiye Katlanacak

Kullanıcı Akışlarında, Yapay Zeka Tarafından Önerilen İçerik Miktarı İkiye Katlanacak

Meta, beklenenden daha düşük kullanım nedeniyle kötümser bir kazanç tablosu yayınladı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin ekonomik anlamda bir belirsizlik sürecinde olduğunu söyleyerek, ileriye dönük temel odak noktalarından bahsetti.

Odak noktalarının başında, elbette en çok kullanılan ve şirketin hızla büyümesine katkı sağlayan ‘’reels videoları’’ geliyor.

Peki Meta, reels videolarını nasıl büyütmeyi planlıyor?

Elbette daha fazla tavsiye yoluyla.

Bu noktada devreye ‘’TikTok mantığı’’ giriyor. TikTok, sosyal bir grafik düşünülerek oluşturulmadığından dolayı, arkadaşlar ve aile ile bağlantı kurmaktan çok,  paylaşılan içeriklerin geniş bir klip havuzuna ulaşmasını sağlıyor. Bu prensip, TikTok’u başarılı kılmaya yetiyor. Meta da bu konuda TikTok’un izinden gitmeyi hedefliyor.

Şu anda, Facebook ve Instagram akışımızdaki içeriklerin %15’i takip etmediğimiz hesaplarda öneriliyor. Önümüzdeki yıl sonuna kadar da bu rakamların iki katına çıkması bekleniyor.

Bununla birlikte Zuckerburg, reels reklamlarının artık 1 milyar dolardan fazla gelir elde etme yolunda olduğunu ve reels reklam yükünü arttırmak amacıyla reels videolarından para kazanılabileceğini açıkladı.

Böylece Facebook ve Instagram akışımızda daha fazla reels, önerilen içerik ve reklam göreceğiz gibi görünüyor.