LinkedIn ‘’Learning Hub’’ özelliğini duyurdu - Pub Medya
LinkedIn ‘’Learning Hub’’ özelliğini duyurdu - Pub Medya
16064
post-template-default,single,single-post,postid-16064,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

LinkedIn ‘’Learning Hub’’ özelliğini duyurdu

LinkedIn ‘’Learning Hub’’ özelliğini duyurdu

İş dünyasının vazgeçilmez web sitesi LinkedIn, kariyerinde ilerlemek isteyenlere ve iş dünyasına girmeye çalışan çaylaklara yardımcı olmak için kolları sıvadı. COVID-19’un getirdiği olumsuzluklar, kendini geliştirmek ve kariyerinde ilerlemek isteyen bireylere büyük engeller oluşturdu. İş dünyasında yer edinmek isteyen, kariyerine önem veren kişilerin yeni eğitim ve kariyer fırsatlarına ulaşmasını hedefleyen Learning Hub’ın, 2021’in ikinci yarısında LinkedIn’e entegre edileceği duyuruldu. Şu anda beta test aşamasında olan Learning Hub, LinkedIn kullanıcılarının diledikleri kariyer ile ilgili yetenekler, eğitim fırsatları ve şirketlere daha rahat ulaşmasına olanak sağlayacak. LinkedIn’in elinde bulundurduğu verileri kullanacak bu yeni özellik, 36 bin yetenek, 24 milyon iş ilanı, 740 milyon kişilik iş dünyası bağlantılarını kullanarak, kullanıcılarına ihtiyaçları olan bilgileri ve bağlantıları sunacak. Learning Hub, bunları başarmak için üç temel konuya yoğunlaşıyor;

1 – Kişiselleştirilmiş içerik önerileri:
LinkedIn profiliniz ve alakalı iş ilanlarını referans alarak, siz ve işiniz ile alakalı en önemli endüstri trendleri ve fırsatları, LinkedIn’de önünüze çıkacak.

2 – Topluluk bazlı öğrenme:
Kullanıcıların kendi kariyer yollarını çizmelerine yardımcı olacak, akıl hocalarına ve bağlantılara daha rahat ulaşmasını sağlayacak.

3 – LinkedIn verilerine bağlı olarak yetenek geliştirme ipuçları:
LinkedIn platformunun iş ilanları ve kullanım trendlerini, hangi yeteneklerin ve mesleklerin talep gördüğünü ön plana çıkararak, kariyerinin başlangıcında olan kişilerin, kariyerlerini hangi doğrultuda çizmeleri gerektiği ile ilgili önemli bilgiler sunacak.

‘’Learning Hub’’, LinkedIn tarafından açıklandığı şekilde çalışırsa, iş dünyasında çok yararlı bir kaynak olacak gibi gözüküyor.