Spotify’dan Clubhouse’a alternatif: Locker Room! - Pub Medya
Spotify’dan Clubhouse’a alternatif: Locker Room! - Pub Medya
16051
post-template-default,single,single-post,postid-16051,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Spotify’dan Clubhouse’a alternatif: Locker Room!

Spotify’dan Clubhouse’a alternatif: Locker Room!

Clubhouse, son dönemde en hızlı popüleriteye ulaşan ve adından söz ettiren sosyal medya mecralarından biri oldu. Kullanıcıların bu tarzda bir uygulamaya gösterdikleri ilgi de, diğer sosyal medya mecralarını bu pastadan bir pay almak için aksiyon almaya itti. Önce Twitter’ın ‘’Twitter Spaces’’ adlı Clubhouse benzeri uygulaması, ardından Facebook’un da bu tarzda bir uygulama üzerinde çalıştığı duyuruldu.

Sesli medyanın devlerinden Spotify’da, bu fırsatı kaçırmayarak ‘’Locker Room’’un çatı şirketi Betty Labs’i satın aldı. Locker Room üzerinde çeşitli güncellemeler ve iyileştirmeler yapılacağını, kullanım alanının genişletileceğini belirten Spotify, Locker Room’da müzik, spor ve kültürel faaliyetlere ağırlık vereceğini açıkladı.

Spotify AR-GE’nin başında bulunan Gustav Söderström, Spotify kullanıcılarının canlı formatta, içerikler üzerine talepleri olduğunu, bu talepleri karşılayabilecekleri için çok heyecanlı olduğunu belirtti. Ünlü müzisyenler, sporcular, yazarlar gibi kişilerin söyleşi ve paneller yapması amaçlanan Locker Room’u Clubhouse’dan ayıran çok önemli bir özelliği daha var. Bu fark, Locker Room’un, Clubhouse aksine Android cihazlarda da kullanılabiliyor olacak olması. Android cihaz kullanan kullanıcılar, Clubhouse’a alternatif olarak Locker Room’u tercih edebilecekler. Ayrıca halihazırda Clubhouse kullanan kullanıcıların da, daha geniş bir kitleye hitap ettiği için Locker Room’a geçebileceği düşünülüyor.

Clubhouse alternatifleri, Clubhouse’u geçebilecek mi bilmiyoruz ama, bu yeni trendin peşinden birçok yeni ‘’Clubhousevari’’ uygulamanın ortaya çıkmaya devam edeceğini öngörebiliyoruz.