TİKTOK’A YENİ RAKİP: INSTAGRAM REELS - Pub Medya
TİKTOK’A YENİ RAKİP: INSTAGRAM REELS - Pub Medya
15959
post-template-default,single,single-post,postid-15959,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

TİKTOK’A YENİ RAKİP: INSTAGRAM REELS

TİKTOK’A YENİ RAKİP: INSTAGRAM REELS

Instagram ve TikTok günümüzün en popüler sosyal medya araçlarından biri haline geldi. Popülerliğinin yanı sıra birbiriyle rekabet içinde olan bu iki uygulama, her gün kullanıcılarına yeni bir özellik sunmaya başladı. Instagram, yeni bir atak yaptı ve Tiktok’da bulunan özelliği, kullanıcılarına sundu: Reels. Bir süredir yurtdışında test edilen Reels ile kullanıcılar, 15 saniyelik, çeşitli efektler ve müzikler kullanarak videolar oluşturabiliyor. Peki bu özelliği nasıl kullanabiliyoruz? Instagram güncellemesi yapıldıktan sonra hikâye bölümünden Reels’ı seçip dilediğiniz ses, hız, efekt ve zamanlama özellikleriyle kendi paylaşımlarını oluşturabiliyorsunuz. Bu hazırladığınız Reels videolarını, gönderi, hikâye ve direkt mesaj olarak paylaşılabiliyorsunuz. Ayrıca oluşturduğunuz Reels’leri daha sonra yayımlamak üzere taslaklara da kayıt edebiliyorsunuz. Aynı zamanda keşfet bölümünün en üstünde Reels için özel bir alan bulunuyor ve burada herkese açık profillerin oluşturdukları Reels’lar sergileniyor.

Instagram’ın, geçmiş zamanda Snapchat’in benzeri olan story kısmı ve YouTube benzeri uzun videolar olan Instagram IGTV özellikleri de sık tercih edilen özellikleri arasında yer alıyor. Günümüzde bazı ülkelerde TikTok’un yasaklanması tartışmalara yol açarken, Instagram’ın bu özelliği sık kullanılacak gibi görünüyor.