TikTok'tan Yapay Zeka Önlemi! - Pub Medya
TikTok'tan Yapay Zeka Önlemi! - Pub Medya
16178
post-template-default,single,single-post,postid-16178,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

TikTok’tan Yapay Zeka Önlemi!

tiktok yapay zeka

TikTok’tan Yapay Zeka Önlemi!

TikTok, yapay zeka tarafından üretilen içeriklerin kullanıcılar tarafından ayırt edilmesini sağlamak için yeni bir özellik olan “In-Stream Labels”i duyurdu. Bu özellik, TikTok kullanıcılarına, videoların yapay zeka tarafından oluşturulup oluşturulmadığını belirten bir etiket sunuyor. Bu sayede, izleyicilerin içeriğin kaynağını ve doğruluğunu daha iyi değerlendirmesini sağlıyor.

TikTok, yapay zeka tarafından üretilen içeriklerin artmasıyla birlikte, bu içeriklerin izleyiciler tarafından fark edilip edilmediği konusunda endişeleri gidermek için bu özelliği geliştirdiğini belirtiyor. In-Stream Labels, şeffaflığı artırmayı ve kullanıcıların TikTok platformunda paylaşılan içeriklere güvenmelerini sağlamayı amaçlıyor.

TikTok, resmi olarak yapay zeka tarafından oluşturulan belirli bir etiket ekleyen ilk platform olurken, Instagram da muhtemelen bir gönderi gereksinimi haline getireceği kendi yapay zeka içerik etiketlerini geliştiriyor. YouTube da beklenen “yapay zeka tsunamisi” ile başa çıkmak için yeni araçlar geliştirirken, X şu ana kadar kullanıcıları yapay içeriklerden haberdar etmek için Topluluk Notlarına güveniyor.