Tiktok’un Yeni Rakibi: Twitter - Pub Medya
Tiktok’un Yeni Rakibi: Twitter - Pub Medya
16030
post-template-default,single,single-post,postid-16030,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Tiktok’un Yeni Rakibi: Twitter

Tiktok’un Yeni Rakibi: Twitter

Dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini alan ve Türkiye’de de 29 milyon kullanıcısı bulunan Tiktok’a, yeni rakip uygulama geliyor.

Daha önce 39 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın rakip olduğu TikTok uygulamasına, şimdi de Twitter, Moj uygulaması ile rakip olmaya hazırlanıyor. TechCrunch‘ın aktardığı habere göre, yaklaşık 340 milyon abonesi bulunan Twitter, Sharechat uygulamasını satın almak için 1.1 milyar dolarlık satın alma teklifi sundu.

8 Ocak 2015 yılından bu yana hizmet veren, Hint sosyal medya ve sosyal ağı olarak bilinen Sharechat’ın sahip olduğu Moj, tıpkı TikTok gibi kısa video çekme özelliğine sahip. 2020 yılında, ülke genelinde TikTok’u kullanmayı yasaklayan Hindistan’ın, en çok kullanılan uygulamalarından olan Sharechat’in 80 milyon kullanıcısı olduğu iddia ediliyor.

TikTok Hakkında: 2016 yılında ByteDance tarafından kullanıcılara sunulan TikTok, Çin’deki adı ile Douyin, günümüzün en çok kullanılan uygulamalarından biri haline geldi. Endonezya’da kullanımı yaygınlaştıktan sonra TikTok ismini alan uygulama, 2020 yılının en çok indirilenleri arasında yerini aldı. Aylık 800 milyon günlük aktif kullanıcı sayısına sahip olan TikTok’un ülkemizde de 29 milyon kullanıcısı bulunmakta.

Twitter Hakkında: 2006 yılından beri kullanıcılarına hizmet veren, 340 milyon aktif kullanıcısı bulunan Twitter, son yıllarda en çok kullanılan uygulamalar listesinde yerini aldı. İnsanların düşüncelerini 280 karakter ile sınırlı kalarak paylaşmalarını sağlayan uygulama, yaptığı yenilikler ve güncellemeler ile de birçok uygulamaya rakip oluyor.

Sharechat Hakkında: 2015 yılından beri kullanıcılarına hizmet veren, Hindistan kaynaklı olan Sharechat, 80 milyon kullanıcıya sahip. Kullanıcılarına kısa video çekme olanağı sunan Sharechat, ülkenin en çok kullanılan uygulamalarının başında geliyor.