Twitter Bu Defa Clubhouse’a Rakip Oluyor! - Pub Medya
Twitter Bu Defa Clubhouse’a Rakip Oluyor! - Pub Medya
16038
post-template-default,single,single-post,postid-16038,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Twitter Bu Defa Clubhouse’a Rakip Oluyor!

Twitter Bu Defa Clubhouse’a Rakip Oluyor!

Son yıllarda kendini en çok yenileyen uygulamalardan biri olan Twitter, şimdi de son zamanların popüler uygulaması olan, sesli sohbet özelliği ile dikkat çeken ve sadece davet ile üye olunan Clubhouse uygulamasına rakip olmaya hazırlanıyor. Twitter’ın Spaces ismini verdiği bu özellik ile kullanıcılar, kendi ilgi alanlarındaki sohbet odalarına girebilecekler.

Beta sürümü, Kasım 2020 tarihinde yayınlanan Twitter Spaces, sınırlı sayıda IOS kullanıcısına açılmıştı. 2 Mart 2021 tarihinde de Android kullanıcılarının deneyimine sunulan Twitter Spaces’i nisan ayında tüm Twitter kullanıcıların kullanımına açılacak. Herkese açık olacak ve aynı zamanda Android cihazlarda da kullanılabilecek olan Twitter Spaces, bu iki özelliği ile hala yalnızca davetle girilebilen ve sadece iOS kullanıcılarına açık olan Clubhouse’u geride bırakacak gibi gözüküyor.

Üstelik Twitter Spaces; moderatörler için destek ekibi, planlama seçenekleri gibi ayrıcalıkları da kullanıcılarına sunacak. Clubhouse uygulamasının en büyük eksikliği olarak görünen özellikler, Twitter Spaces’de karşımıza çıkacak.

Clubhouse Hakkında: 2020 yılında Alpha Exploration Co. Tarafından geliştirilen Clubhouse, kullanıcılarına sadece sesli sohbet imkânı sağlayan bir uygulama. Sadece davet ile giriş sağlanan Clubhouse, kullanıma açıldığından bu yana IOS kullanıcıları tarafından en çok indirilen uygulamalar arasında yerini aldı. Hala Android kullanıcılarına hizmet vermek için çalışmaları devam eden Clubhouse, güncel 3,5 milyon indirmeye sahip.

Twitter Hakkında: 280 karakter ile insanların düşüncelerini ifade ettiği, ilk çıktığı yıllarda ”İnternetin SMS’i” olarak adlandırılan, 2006 yılından beri kullanıcılarına hizmet veren, Twitter; son yıllarda hem yaptığı güncellemeler ile hem de bünyesine kattığı özellikler ile en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini aldı.