Twitter, ‘’Agency Playbook’’ Kılavuzunu Yayımladı - Pub Medya
Twitter, ‘’Agency Playbook’’ Kılavuzunu Yayımladı - Pub Medya
16089
post-template-default,single,single-post,postid-16089,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Twitter, ‘’Agency Playbook’’ Kılavuzunu Yayımladı

Twitter, ‘’Agency Playbook’’ Kılavuzunu Yayımladı

Twitter, kullanıcılarının en efektif reklam kampanyalarını hazırlayabilmesi için bir kılavuz hazırladı. Kılavuzda, Twitter reklamları ile ilgili yeni içgörüler, yenilenmiş reklam özellikleri, vaka analizleri ve örnekler bulunuyor.

Bu kılavuzda, insanların Twitter’ı kullanım biçimleri ve markalardan beklentileri ön planda bulunuyor.

Kullanım istatistikleri baz alınarak hazırlanan kılavuz, yüksek etkileşimli tweetlerin ortak noktalarına da değiniyor. Özellikle markaların hashtag kullanımından kaçınması öneriliyor. Ayrıca, günde 2-3 tweeti aşmamayı ve sponsorlu tweetlerin de haftada 3-5 tweeti aşmamasının daha yararlı olacağı belirtiliyor.

‘’İyi tweetler yazın’’

Twitter’ın Agency Playbook kılavuzunun üzerinde durduğu önerilerden biri de bu. Biraz malumun ilanı gibi bir öneri olsa da aslında söylenmek istenen, bir reklam gibi yapay değil, organik bir tweet havasında, ilgi çekici, kısa ve öz olmasından bahsediliyor.

Reklam konusunda da başlıca;

*Art arda farklı konseptlerle reklam vererek, deneme yanılma yöntemini göz ardı etmemek.

*Her reklam kampanyasında en az üç format üzerinden ilerlenmesi.

*Yüksek bütçeli işlerde, Twitter Amplify ve Twitter Takeover ürünlerini kullanmak.

*Videolu reklamlarda 15 saniyede, izleyicinin dikkatini dağıtmadan mesajınızı verecek videolar üretmek.

*İlk beş gününde reklam kampanyanızda değişiklikler yapmamak, bu sayede reklamın optimize bir şekilde ayarlanmasına imkan sağlamak gibi konulara değiniliyor.

Twitter’daki hacminizi büyütmek ve reklam kampanyalarınızı en yüksek verimle hazırlamak için, https://business.twitter.com/en/resources/agency-playbook.html linkinden ‘’Agency Playbook’’a ulaşıp, göz gezdirebilirsiniz.