Twitter, Fleetlere arka plan video ve fotoğrafları ekleme özelliği getiriyor - Pub Medya
Twitter, Fleetlere arka plan video ve fotoğrafları ekleme özelliği getiriyor - Pub Medya
16061
post-template-default,single,single-post,postid-16061,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Twitter, Fleetlere arka plan video ve fotoğrafları ekleme özelliği getiriyor

Twitter, Fleetlere arka plan video ve fotoğrafları ekleme özelliği getiriyor

Twitter, 2020 yılının Kasım ayında, Facebook, Instagram gibi diğer sosyal mecralarında bulunan kısa süreli gönderi modeli olan ‘’Story’’ sistemini, Fleet adıyla kendisine entegre etmişti. Twitter kullanıcıları tarafından ilgi gören ve kısa sürede benimsenen Fleetlere, geçtiğimiz ayda gelen ‘’Sticker’’ özelliği gibi yenilikler gelmeye devam ediyor.

Bu konuda en son gelen yenilik ise, Fleetlerin arka planına fotoğraf ya da video ekleme özelliği oldu. Fleetlerin görsel sunumuna katkı sağlayacak ve görsel iletişim seçeneklerini artıracak bu özellik ile, anlık çektiğiniz ya da galerinizdeki fotoğraf ve videoları, Fleetiniz ile birlikte paylaşabileceksiniz. Yazdığınız yazıyı pekiştirmek, çektiğiniz fotoğrafın hikayesini anlatmak, selfienize bir not eklemek gibi işlere yarayabilecek bu özellik ile, Fleetler diğer sosyal medya mecralarının ‘’Story’’ özelliğinin popülerliğine yaklaşabilecek mi? Bunu zaman gösterecek. Fakat Twitter kullanıcıları için yeni bir paylaşım yöntemi gelmesi, mecranın canlanmasını ve yeni kullanım alanları yaratılmasını tetikleyecek gibi görünüyor.

Son zamanlarda Twitter, diğer sosyal medya siteleriyle büyük bir yarış halinde. Clubhouse, Instagram ve Facebook’taki bütün sevilen özellikleri, Twitter’ın kendi içinde toplamaya çalıştığı görülüyor. Uzun vadede bu kullanıcıların yararına mı yoksa zararına mı olacak, bunu hep beraber göreceğiz.