Whatsapp Karanlık Mod İle Karşımızda! - Pub Medya
Whatsapp Karanlık Mod İle Karşımızda! - Pub Medya
whatsapp, karanlık mod, whatsapp karanlik mod, karanlık mod nasıl aktif edilir
15869
post-template-default,single,single-post,postid-15869,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Whatsapp Karanlık Mod İle Karşımızda!

Whatsapp Karanlık Mod İle Karşımızda!

En çok kullanıcıya sahip uygulama özelliğini elinde tutan Whatsapp, yine yeni bir özelliği kullanımımıza sundu.

Twitter gibi birçok uygulamada bulunan ve kullanıcıların Whatsapp’a gelmesini merakla beklediği karanlık mod, artık etkin bir şekilde kullanılmaya hazır. Adroid kullanıcılarında test edilen ve bir hayli ilgi gören karanlık mod, geçtiğimiz günler de IOS kullanıcılarının da hizmetine sunuldu.

Telefonunuza yapacağınız güncellemenin ardından sahip olacağınız karanlık mod, hem düşük ışıklı ortamlarda gözünüzü yormayacak kullanımı size sunuyor hem de bilgileri daha iyi okumanızı sağlıyor. Yani, Facebook bünyesine giren Whatsapp, tamamen kullanıcılarının konforunu düşünüyor.

Fakat maalesef bu özellik sadece IOS 13 ve Adroid 10 kullanıcılarına sunuluyor.

Bu yeni özelliğe güncellemeyi indirdikten sonra; Android telefon kullanıcıları tema seçeneğinden ‘koyu’ kısmına tıklayarak karanlık modu etkin hale getirebilirler. IOS kullanıcıları ise; Ayarlar> Ekran ve Parlaklık bölümünden ‘koyu’ seçeneğini seçerek karanlık modu etkin hale getirebilirler.

Oldukça ilgi gören bu yeni özelliğin yanı sıra Whatsapp çeşitlendirdiği emojilerinin arasında istediğiniz emojiyi bulmak için arama yapma seçeneğini de imkanlı hale getirmiş bulunmakta. Yani kullanmak istediğiniz emojinin ismini ya da onu anlatan bir kelimeyi emojilerinin arama bölümüne yazarsanız kolaylıkla istediğiniz ifadeye ulaşabiliyorsunuz.

Son birkaç senedir yeniliklerine yenilik katan Whatsapp, bu özelliklerini çeşitlendirerek kullanıcılarının sayısını arttırmaya devam edecek gibi gözüküyor.