WhatsApp, Uygulama İçi Ekstra Gizlilik için 'Sohbet Kilidi' Ekliyor! - Pub Medya
WhatsApp, Uygulama İçi Ekstra Gizlilik için 'Sohbet Kilidi' Ekliyor! - Pub Medya
16159
post-template-default,single,single-post,postid-16159,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

WhatsApp, Uygulama İçi Ekstra Gizlilik için ‘Sohbet Kilidi’ Ekliyor!

WhatsApp, Uygulama İçi Ekstra Gizlilik için ‘Sohbet Kilidi’ Ekliyor!

WhatsApp, kullanıcıların özel sohbetlerini şifreleyebilecekleri Gizli Sohbet Klasörü özelliğini getirdi.

Hindistan’da olduğu gibi düşük ve orta sınıf ailelerin çoğunlukta olduğu ülkelerde tek bir telefon kullanılmaktadır. WhatsApp, ‘’Chat Lock’’ adını koyduğu klasörü bu gibi durumlardan yola çıkarak geliştirdiğini belirtti.

WhatsApp, ‘’Chat Lock’’ klasörünün kullanımı ile ilgili şunları söylüyor:

 ‘’ Kullanıcılar, bir sohbeti kilitlemek isterlerse gelen kutusunda görünmesini engelleyebilir ve klasörün yalnızca parmak izi, şifre veya yüz tanıma kilidi ile açılmasını sağlayabilir. Bu sohbeti tekrar görebilmek için gelen kutunuzu yavaşça aşağı çekin ve belirlediğiniz şifreyi girin. Böylece gizli sohbet klasörünüz görünecektir.’’

 WhatsApp ayrıca, önümüzdeki aylarda her sohbet için değişebilen şifreler de dahil olmak üzere sohbet kilidi için daha fazla özellik yayınlayacağını ve uygulama için de gizliliği korumaya yönelik güncellemeler getireceğini belirtti.

Bu güncelleme şahsi telefonu olan kişiler için çok büyük bir yenilik olarak görülmese de tek bir cihazı birkaç kişi ile paylaşanlar için oldukça faydalı bir güncelleme olabilir.